Kategorie

Relacja eRobocze SHOW Lubień Kujawski 2023

Udane targi eRobocze SHOW

 

Blisko 100 wystawców – dystrybutorów wiodących marek i sprzętu budowlanego oraz tłumy zwiedzających wzięły udział w 12. edycji Centralnych Targów Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim.

 

Impreza po raz kolejny odbyła się w Lubieniu Kujawskim – w piątek i sobotę, 26 i 27 maja 2023 r. I tym razem uwagę zwracał jej rozmach – na ponad 50 000 m² terenu prezentowanych było ponad 300 maszyn, z czego ponad 150 w ruchu, udostępnionych do testów. Zobaczyliśmy m.in.: koparki gąsienicowe, kołowe, koparko-ładowarki, ładowarki burtowe, ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe, maszyny przeładunkowe, minikoparki, równiarki, spycharki, wozidła i wiele, wiele innych.

 

– Zintegrowanie na jednej imprezie tak wielu przedsiębiorców, operatorów i dystrybutorów maszyn to nasz wielki sukces – mówi Rafał Jajor, prezes wydawnictwa Lasmedia, organizator eRobocze SHOW.

 

– To impreza, która przyciąga operatorów maszyn z całej Polski, tu mogą zapoznać się z najnowszymi technologiami i testować maszyny – podkreśla Zbigniew Migda, prezes zarządu Stowarzyszenia Operatorów Maszyn Roboczych Operator, współorganizator eRobocze SHOW.

 

W tym roku Lubieniu Kujawskim jak zawsze na gości czekały liczne atrakcje – dynamiczne pokazy maszyn podczas pracy,  pokazy specjalne eRobocze Arena z udziałem najlepszych demo operatorów (LiuGong Dressta Machinery, Mecalac Polska i Yanmar Construction), konkursy dla operatorów, wystawa maszyn i sprzętu – ponad 300 maszyn w jednym miejscu, prelekcje i spotkania branżowe, bezpłatna strefa dzieci, catering i konkursy dla publiczności.

 

Z edycji na edycję coraz mocniej w targi eRobocze SHOW angażują się wstawy. Jest ich coraz więcej, a stoiska są coraz ciekawsze. W tym roku mieliśmy m.in. plażę, ale też ogromne telebimy z relacjami na żywo z wnętrza pracujących maszyn, pokazy pracy maszyn z wykorzystaniem świec dymnych czy możliwość wjechania podnośnikiem na ponad 20 m nad targi.

 

Wystawcy chwalą możliwość prezentowania maszyn w ich naturalnym środowisku: na otwartej przestrzeni, w trakcie pracy. Część z nich podkreśla, że eRobocze SHOW to już największe tego typu targi w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Na eRobocze SHOW swoją światową premierę miała koparka gąsienicowa KX085-5 – największa maszyna w portfolio marki Kubota. – Jest bardzo dobra do pracy w mieście. Ma kompaktowe wymiary i duży zasięg roboczy – mówi Miłosz Waliszak, sales manager East Europe, Kubota Baumaschinen.

 Była oczywiście okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz do samodzielnego testowania maszyn przez operatorów. Ideą eRobocze SHOW jest właśnie promowanie tego zawodu. Operatorzy mogą podczas wydarzenia wziąć udział w wielu konkursach sprawdzających ich umiejętności.

 Z tej okazji skorzystał Adam Kowalczyk ze Stargardu Gdańskiego, który przyjechał na eRobocze SHOW w poszukiwaniu innowacji. – Pracuję na koparko-ładowarce, jestem tu po raz pierwszy – tłumaczył.

 Z kolei Waldemar Lewandowski ze Zgierza był na imprezie już trzeci raz. – Dziś jest piękna pogoda, nie za gorąco, jest okazja, żeby zobaczyć nowe maszyny, nowe rozwiązania – zaznaczył operator, który pracuje na koparce od 20 lat.

 Stefan Mikołajko jest właścicielem firmy budowlanej od 1996 roku i pracuje na co dzień na koparce i ładowarce. – Przyjechałem to w poszukiwaniu maszyny, która pozwoliłaby zastąpić pracę ludzi. Obecnie mam maszyny marki Yanmar, ale może coś innego mnie zainteresuje – zaznacza przedsiębiorca, który do Lubienia dotarł z Gryfina.

 Zawody Polskiej Ligi Operatorów, organizowane przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator, na stałe towarzyszą każdej edycji eRobocze SHOW. Aby je wygrać trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami obsługi maszyny i precyzją, ale także dbałością o zasady bezpieczeństwa, bo za nieprzestrzeganie zasad bhp otrzymuje się punkty karne.

 

W Lubieniu Kujawskim w tym roku operatorzy zmierzyli się na: koparko-ładowarce JCB 3CX PRO AEC –  dostarczonej przez firmę Interhandler oraz koparce Takeuchi TB225 – dostarczonej przez firmę Wilhelm Schӓfer.

 

Najlepsi w PLO okazali się:

w kategorii koparko-ładowarka

  1. Paweł Andrzejewski
  2. Adam Kaczor
  3. Rafał Sitek

w kategorii koparka

  1. Paweł Andrzejewski
  2. Łukasz Dominiak
  3. Dariusz Malarski

Sponsorami zawodów były firmy: JCB (Interhandler), Hammer, PKO Leasing S.A., Reper Store, Serwis-Kop, Q8Oils, Wilhelm Schӓfer (Takeuchi), Lasmedia (Robocze News, erobocze.pl) oraz Urząd Miasta Lubień Kujawski.

 

Podczas targów eRobocze SHOW odbyły się też inne konkursy maszynowe organizowane przez wystawców: Złota Piłka Komatsu, Klub Operatorów na maszynie elektrycznej Volvo oraz CAT Challenge.

 

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia – wydawca portalu eRobocze.pl oraz magazynu Robocze NEWS. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Marek Wiliński – burmistrz Lubienia Kujawskiego, Katarzyna Łażewska-Hrycko – Główny Inspektor Pracy, Adrian Winnicki – prezes Związku Producentów i Dystrybutorów Maszyn Roboczych oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów. 

 

Patronat medialny sprawowali: magazyn Robocze News, Truck&Machines oraz portal eRobocze.pl. Współpraca: Machineryline. Na miejscu studio radiowe prowadziło Radio Q.

 

Burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński podkreśla dobrą współpracę targów z lokalnym samorządem. – Uczymy się wspólnie, co roku staramy się organizować targi coraz lepiej. eRobocze SHOW to znakomita promocja dla Lubienia Kujawskiego i naszej strefy ekonomicznej – mówił burmistrz Marek Wiliński na otwarciu targów.

 

Po raz pierwszy patronat nad eRobocze SHOW sprawowała minister Katarzyna Łażewska-Hrycko – Główny Inspektor Pracy, która skierowała do uczestników targów specjalny list. Inspektorzy z OIP w Łodzi i Włocławku udzielali porad zwiedzającym targi i opowiadali o bhp ze sceny eRobocze SHOW.

 

Na stoisku magazynu Robocze NEWS można też było zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej.

 

Centralne Targi Maszyn i Urządzeń eRobocze SHOW mają charakter ogólnopolski i odbywają się raz w roku. Również raz w roku można uczestniczyć w Regionalnych Targach eRobocze SHOW, które goszczą w różnych miejscach w Polsce.

 

Najbliższa edycja Regionalnych Targów eRobocze SHOW już jesienią, 7 października 2023 r. w miejscowości Łobez, w Polsce północno-zachodniej.

 

Wcześniej eRobocze SHOW odbywało się w wielu miejscach w Polsce: we Włocławku, w Dąbrowie Górniczej, Przasnyszu, Sosnowcu (dwa razy), Turku, Grodzisku Mazowieckim, Krzywej k. Legnicy, Straszęcinie k. Dębicy i Lubieniu Kujawskim.

 

Lista firm, które wzięły udział w Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW Lubień Kujawski 2023:

2R, ADS Technic, Agricola Hydraulika Siłowa, AgroSharing, Amar Cendrowscy, AP-MC, Aries Power, Armax, Auto Paka, Banat, Bax Baumaschinen, Bergerat Monnoyeur, BH Ruda, Bobcat, Brigade Electronics, Broker Maszyny, Brokk, CME Tech, Dakis, DHB, DT-Automatyzacja, Duet, EnginEcoPower, Entrack, eRobocze.pl portal branżowy, Eurocomach, EWPA, Full Maszyny Budowlane, Gałkowski, Geyer Hosaja, Global Atlantic, Grausch i Grausch Maszyny Budowlane, Hifi Filter, Infopomiar, Inter Import Export, Interhandler, JMK/Opony Express, Kemroc, Kinshofer Polska, Komatsu Poland, Kompania Leśna, Kubota, Leica Geosystems, Liebherr Polska, LiuGong Dressta Machinery, Machineryline, Magna Tyres, Makar, MB Crusher, Mecalac Polska, Moderntech, Hammer, Nex Group, Nils Polska, OKO Group, Neste Oleje Klimowicz, Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku, Ośrodek Szkoleniowy OSZ Operator, Państwowa Inspekcja Pracy, Pekao Leasing, P&K Piotr Wojda Centralne Smarowanie, PKO Leasing, Probst, Pronar, Q8Oils, RCM, Renox, Reper Store, Robocze NEWS magazyn branżowy, Sany, Schaffer-Polska, Serafin Maszyny, Serwis-Kop, SITECH Poland, Solid Hitch, Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator, Steelwrist, Sunward Polska, Swepac Polska, Wilhelm Schaefer, Tamtron, Vegatol, Vikbon Rafał Bonk Centralne Smarowanie, Tracto, Tymczasowe Drogi Modułowe, Urząd Miasta Lubień Kujawski, Unisystems, Utech, Voith, Volvo Maszyny Budowlane, Wacker Neuson, Walz Trade, Yanmar Construction, Zeppelin, Związek Producentów i Dystrybutorów Maszyn Roboczych.

 

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia – wydawca portalu eRobocze.pl oraz magazynu Robocze NEWS. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.